Meble i akcesoria dziecięce

Meble, które ujarzmią dziecięce zabawki

Monika Stańczyk

Dziecięce zabawki mają tendencję do rozprzestrzeniania się po całym domu i nie ma większego znaczenia to, czy taki stan rzeczy nam się podoba, czy też nie. Znajdowanie zabawek w najbardziej nietypowych miejscach to norma, nie oznacza to jednak, że nie możemy podejmować prób, których celem jest okiełznanie zabawkowego nieładu.

Oczywiście, najłatwiej osiągnąć ten cel inwestując w odpowiednie meble trafiające do dziecięcego pokoju.

Niskie, otwarte regały

Jedną z najciekawszych propozycji wydają się w tym kontekście niskie, otwarte regały, które przypominają nieco otwarte komody. Dziś pojawiają się one w coraz większej licznie pokojów dziecięcych i trudno się temu dziwić, mamy bowiem do czynienia z praktycznymi rozwiązaniami charakteryzującymi się wysokim poziomem bezpieczeństwa. Wśród ich atutów znajduje się zresztą także bezpieczeństwo, nie ma bowiem obaw o to, że dziecko przytrzaśnie sobie palce drzwiczkami, co w innych okolicznościach nie jest wcale zjawiskiem rzadko spotykanym. Ponieważ wysokość wspomnianych regałów nie jest duża, ich mali właściciele mogą bez przeszkód najpierw zdjąć zabawkę, a następnie odłożyć ją na swoje miejsce.

Szafki z koszami

Jeśli niewielki regał nie spełnia pokładanych w nim nadziei, możemy poszukać jeszcze innego rozwiązania. Tu na szczególne zainteresowanie zasługują szafki z koszami – praktyczne zwłaszcza, jeśli mamy do czynienia z drobnymi zabawkami takimi, jak choćby klocki. Najczęściej przypominają one stojaki, jakie kładzie się na koszyki i pozwalają na szybkie uporanie się z zabawkami, które zostały porozrzucane przez dzieci. Ich atutem jest również to, że znakomicie sprawdzają się jako element wystroju każdego kolorowego dziecięcego pokoju.

Regały na zabawki

Regały z pojemnikami

Innym ciekawym rozwiązaniem jest regał z pojemnikami – propozycja, o której śmiało można mówić jako o hicie ostatnich miesięcy. Ponownie mamy do czynienia z meblem, który jest nie tylko praktyczny, ale i atrakcyjny wizualnie. Nie bez znaczenia jest i to, że korzysta się z nich w sposób intuicyjny, co pomaga dzieciom w utrzymaniu porządku w takich miejscach. Tym razem mamy do czynienia z plastikowymi pojemnikami zwracającymi na siebie uwagę ze względu na staranność wykonania. Godne podkreślenia jest też to, że są one umieszczone na prowadnicach, co ułatwia w istotny sposób z korzystania z nich nawet przez małe dzieci.

Tradycyjne regały

Oczywiście, o wysokiej funkcjonalności można mówić także w kontekście klasycznych regałów, które nawet w domach utrzymanych w klasycznym stylu wypierają już dziś meblościanki. Regały, w zależności od wieku dziecka, mogą mieć półki zarówno otwarte, jak i częściowo zamknięte.

Zobacz