Meble i akcesoria dziecięce

Nowe meble w pokoju pierwszaka

Monika Stańczyk

Dzieci zwykle kojarzą wakacje z okresem beztroskiej zabawy, jeśli jednak jesteśmy rodzicami, nasze skojarzenia nie są już aż tak optymistyczne. To także okres przygotowań do rozpoczęcia roku szkolnego, a tych nigdy nie można lekceważyć. Najwięcej zmian zachodzi wówczas, gdy do szkoły po raz pierwszy wybiera się dotychczasowy przedszkolak.

W tym samym czasie zmieniają się przecież jego potrzeby, a pomoc rodziców wydaje się nieoceniona. W pokoju musi pojawić się biurko, warto przy tym dołożyć starań, aby nie było ono rozwiązaniem przypadkowym. Dziecko będzie się przy nim uczyło czytania i pisania, a podniesienie jego komfortu może przyczynić się do tego, że i nauka będzie mu przychodziła w całości. Maluch powinien zresztą uczestniczyć w jego wyborze wypowiadając się choćby na temat zastosowanej kolorystyki. Głos rodziców powinien być decydujący przede wszystkim wówczas, gdy przedmiotem dyskusji stanie się jakość tego mebla.

Biurko dla pierwszaka

Na szczęście, zakup wysokiej klasy biurka nie stanowi już poważniejszego obciążenia finansowego. Konkurencja panująca na rynku sprawia, że naprawdę solidne rozwiązanie można kupić nawet za 100 złotych. Gdy kupujemy biurko dla malucha, szczególnie krytycznie przyjrzyjmy się krawędziom tego mebla. Dobrze, jeśli są one zaokrąglone, co stanowi zabezpieczenie zarówno przed uszkodzeniami mechanicznymi, jak i przed wilgocią. Jeśli nasze dziecko jest starsze lub często korzysta z komputera, powinniśmy pomyśleć o biurku narożnym. Zwykle jest ono droższe od klasycznego rozwiązania, jest jednak również znacznie bardziej funkcjonalne, a dziecko może z niego z powodzeniem korzystać jeszcze przez długie lata po zakupie.

Wnętrze pokoju ucznia

Systemy meblowe dla ucznia

Inwestycja w biurko wydaje się być tą, która ma kluczowe znaczenie, z pewnością jednak nie jest jedyną, o jakiej możemy pomyśleć. Czasem warto zmienić wystrój całego dziecięcego pokoju i właśnie w takim przypadku znakomitym rozwiązaniem mogą się okazać meble systemowe. Ich znakiem rozpoznawczym jest nie tylko solidna jakość, ale i niewygórowana cena, która dodatkowo spada, jeśli decydujemy się na zakup kolejnych elementów systemu w określonych odstępach czasowych.

Zestawy dziecięce mogą być miniaturową wersją tych, które trafiają do „dorosłych” przestrzeni, w sprzedaży dostępne są jednak i takie, które można nabyć w ciekawych wariantach kolorystycznych tak, aby pokój dziecka miał swój indywidualny charakter. Jeśli pokój zajmowany przez dziecko jest na tyle niewielki, że nie jesteśmy w stanie umieścić w nim klasycznego zestawu, możemy zdecydować się na łózko piętrowe, które jest na stałe połączone z biurkiem, a nawet – z biurkiem i szafą.

Zobacz