Wyciszenie mieszkania

Wyciszenie mieszkania – 9 praktycznych pomysłów cz. 1

Monika Stańczyk

Wyciszenie mieszkania może stać się bardzo ważne, gdy okaże się, żę to co dzieje się za ścianą u sąsiada zaczyna nam coraz bardziej przeszkadzać i uniemożliwia nam normalne życie. Panele akustyczne, okiennice wewnętrzne czy może sufit kartonowo – gipsowy? Warto dowiedzieć się jak można wyciszyć mieszkanie. Podpowiemy Wam jak to zrobić w kilku ciekawych rozwiązaniach.

Dla tych, którzy będą cenić sobie spokój oczywiście wyciszenie mieszkania może być skutecznym sposobem na poprawienie komfortu. Hałas jaki dobiega zza ścian to bolączka, na którą narzekać będą właściciele mieszkań w blokach.

Określeń na wygłuszenie jest wiele i tak naprawdę zawsze to nieco inne działanie.

Wygłuszenie to niwelowanie odgłosów, które przedostają się między pomieszczeniami z wewnątrz na zewnątrz oraz odwrotnie.

Wygłuszenie będzie to niwelowanie odgłosów, jakie przedostają się między pomieszczeniami wewnątrz oraz na zewnątrz i odwrotnie. Wytłumienie będzie to urządzenie pokoju w taki sposób, by pochłaniał przeszkadzające nam dźwięki. Natomiast wyciszenie to ogólny termin, który odnosi się do obu sposobów likwidowania hałasu. Podsumowując tak naprawdę zawsze wygłuszony dobrze pokój będzie jednocześnie pokojem dobrze wyciszonym tak jak pokój dobrze wytłumiony również.

Wykonanie podwieszanego sufitu

Sufit podwieszany

Plusem tego rozwiązania będzie bardzo dobra skuteczność i nie będzie gromadzenia się kurzu. Minusem wysoki koszt, konieczność realizowania remontuj mniejsza wysokość pomieszczeń.

Sufit wykonuje się z karton – gipsu czy surowca mineralnego. Może być to powłoka napinana z drukiem a jego dodatkową zaletą będzie to, że można go łatwo utrzymywać w czystości, nie będzie przyciągać kurzu. Sufit tego rodzaju pozwala na wyciszenie pokoju. Jeśli ktoś zastanawia się jak wyciszyć mieszkanie trzeba pamiętać, że taki sufit podwieszany w jakieś mierze sprawi, że będzie nam ciaśniej, ponieważ wielkość pomieszczenia jak wiadomo będzie ograniczona. Tak naprawdę trzeba pamiętać, że sufit podwieszany dobrze sprawdzi się w pomieszczeniach wysokich.

Wyciszające elementy wystroju

To atrakcyjna opcja, ponieważ niska będzie cena, pojawi się walor dekoracyjny minusy to niska skuteczność, gromadzenie się kurzu. Im więcej przedmiotów będzie wykonanych z takiego materiału tym wyższy jest poziom wyciszenia. Można powiesić w oknach pluszowe zasłony, na podłodze miękki dywan czy wykładzinę dywanową. Zaletą takiego rozwiązania będzie to, że koszty są niskie i będzie można samodzielnie myśleć o tym, jakie dekoracyjne formy dopasować do swojego wnętrza.

Zobacz