Dekoracyjne panele ścienne

Jak ciekawie wykorzystać panele ażurowe?

Monika Stańczyk

Osoby, które nie lubią rozwiązań typowych, a jednocześnie chcą, aby aranżacja wnętrz w ich domu budziła uznanie, powinny zastanowić się nad zainwestowaniem w dekoracyjne panele ażurowe. Można je wykorzystywać na wiele sposobów już choćby po to, aby tworzyć ścianki działowe.

Za każdym razem można przy tym liczyć nie tylko na ciekawy efekt, ale i na relatywnie niewielki wysiłek, jaki jest potrzebny do jego osiągnięcia.

Panele ażurowe – co to jest?

Panele ażurowe to przedstawiciele modnego ostatnio rozwiązania, jakim są tak zwane panele dekoracyjne 3D. tworzy się je poprzez wycięcie w panelu specjalnego wzoru, który przez nie prześwituje. Na zainteresowanie zasługuje choćby to, że mamy do czynienia z rozwiązaniami, które mogą być wykonane z materiałów różnego rodzaju, mamy więc do czynienia nie tylko ze sklejką i drewnem, ale i z szerokim spektrum tworzyw sztucznych. Panele są dostępne w wielu wzorach odznaczających się różnym stopniem zróżnicowania.

Dekoracja ścian

Najczęściej są to wzory geometryczne i roślinne, bardziej lub mniej ażurowe, w zależności od koncepcji aranżacyjnej kupującego. Jednym z największych atutów paneli ażurowych jest to, że nie ma takiego wnętrza, w którym nie mogą one znaleźć zastosowania. Oczywiście, gdy mamy do czynienia z motywami roślinnymi, dla których charakterystyczne są stonowane barwy, najczęściej znajdujemy je we wnętrzach klasycznych. Z kolei modne ostatnio wzory geometryczne sprawdzają się najlepiej tam, gdzie króluje nowoczesność. Nie bez znaczenia wydaje się mieć i to, jaka kolorystyka została zastosowana w pomieszczeniu.

Panele ażurowe MDF we wnętrzu

Panele ażurowe wykonane z MDF mają i ten plus, że bez trudu jesteśmy je w stanie pomalować na dowolny, odpowiadający nam kolor, dzięki czemu znakomicie dopasowują się do wystroju naszego wnętrza. Bardzo ciekawą propozycją są panele ażurowe odznaczające się na wysoki połysk. Te znajdują szczególnie wiele zastosowań i pojawiają się choćby jako efektowne ścianki działowe i parawany. To także znakomite rozwiązanie, gdy marzy się nam efektowna maskownica na grzejnik lub balustradę schodów.

Zobacz