Meble i akcesoria dziecięce

Meble w pokoju dziecięcym – ciekawe, funkcjonalne i bezpieczne cz. 2

Monika Stańczyk

W poprzedniej części udało się nam omówić co tak naprawdę będzie konieczne w pokoju niemowlaka i jak można stworzyć tam bezpieczną i spokojną atmosferę. Dziś również postaramy się podać kilka interesujących wskazówek jak można przygotować pokój dla nieco już starszego dziecka.

Zabawa i nauka w pokoju dziecka

Gdy dziecko już nieco podrośnie na pewno zacznie wyrażać swoje zdanie na temat aranżacji wnętrz. Warto w takim momencie wsłuchać się w te oczekiwania dziecka. Zainteresować się tym jakie bajkowe stwory najbardziej lubi. Może dziecko interesuje się pociągami, a może kosmosem? Na pewno warto działać tak, by niektóre pomysły dziecka uwzględnić, gdy wyposaża się jego nowy pokój. Najważniejsze jednak zawsze będzie to, by mebelki w takim pokoju zawsze dobrze odpowiadały aktualnym potrzebom dziecka.

Warto wybrać sprzęty mobilne, które można wygodnie, łatwo przesuwać. Dzieci lubią zmieniać układ w swoim pomieszczeniu, dlatego na pewno takie sprzęty nieco ruchome będą się dobrze sprawdzać. Taki kilkulatek będzie potrzebował sporo regałów, półek, pudeł, gdzie będzie mógł chować wszystkie swoje skarby, gdzie będzie mógł ułożyć książeczki czy kolekcje lokomotyw. Warto dobrze przemyśleć, gdzie to wszystko będzie ustawione, by cały układ był rzeczywiście udany. Dobrze będzie, gdy te podstawowe drobiazgi dziecko będzie miało pod ręką, dzięki temu łatwo się do nich dostanie bez ciągłego proszenia nas o pomoc.

Bezpieczny pokój dla dziecka

Oryginalne sprzęty dla kreatywnego kilkulatka

Mniejsze i starsze pociechy będą się interesować światem i tą swoją ciekawość mogą wyrażać w różny sposób. To taki czas, gdy zdobywa się wiele umiejętności, doświadczeń, rozwija się wyobraźnię, rysuje się po wszystkim co ma się pod ręką. Dlatego fajnie będzie stworzyć w pokoju miejsce, gdzie będzie można pomalować płaszczyznę farbą tablicową, dzięki temu brzdąc będzie miał okazję do tego, by się uzewnętrzniać i tworzyć swoje pomysły estetyczne w takim miejscu. W pokoju kilkulatka musi się znaleźć stoli i krzesełka. To meble, które będą ważne, ponieważ dziecko będzie siedzieć na krzesełku i rysować, oglądać bajki, układać puzzle.

Warto wybrać takie elementy, które będą się dobrze sprawdzać w praktyce i będą dopasowane pod kątem wzrostu dziecka. To istotna kwestia, ponieważ w ten sposób można mieć gwarancję, że również będzie to odpowiedni wybór pod kątem kręgosłupa dziecka, który to musi mieć solidne podparcie. Oczywiście z czasem, gdy dziecko pójdzie już do szkoły będzie trzeba do takiego pokoiku wprowadzić także wygodne biurko, przy którym dziecko będzie mogło się uczyć.

Zobacz