Wnętrze pokoju dziecięcego

Styl skandynawski w pokoju ucznia

Monika Stańczyk

Styl skandynawski jest jednym z tych, którym upływ czasu wydaje się nie szkodzić, nadal cieszy się bowiem tak samo dużą popularnością. Najczęściej gości w sypialniach i salonach, co sprawia, że pomieszczenia te stają się zdecydowanie milsze niż wcześniej.

Ponieważ jednak mamy do czynienia ze stylem, który zdobywa sobie coraz większą popularność, nie powinniśmy dziwić się, że coraz częściej mamy z nim do czynienia również w pokoju dziecięcym. Znakomicie sprawdza się zwłaszcza w pokoju ucznia zapewniając mu idealne warunki nie tylko do pracy, ale i do wypoczynku.

Styl skandynawski – charakterystyka

Tym, co charakteryzuje styl skandynawski, jest przede wszystkim prostota, nie bez znaczenia wydaje się jednak również jego zamiłowanie do ekologii oraz uniwersalność. Obecnie możemy mówić zresztą o dwóch nurtach, jakie dają się wyróżnić w jego ramach. Pierwszy przewiduje łączenie drewna z meblami utrzymanymi w tak zwanym stylu shabby chic lub z motywami ludowymi. Drugi nawiązuje do wnętrz nowoczesnych i minimalistycznych, odznacza się więc futurystycznymi kształtami oraz utrzymanymi w stylu industrialnym dodatkami. Oba style różnią się dość znacząco, nadal jednak ich cechą wspólną jest nie tylko funkcjonalność, ale również zamiłowanie do światła oraz przestrzeni.

Pokój w stylu skandynawskim

Meble w stylu skandynawskim do pokoju ucznia

Jeśli więc zainwestujemy w meble skandynawskie przeznaczone do pokoju ucznia, szybko przekonamy się o tym, że są one nie tylko proste w swojej formie, ale również utrzymane w stosownej kolorystyce, wolne od przesadnych elementów dekoracyjnych. Oczywiście, nie brakuje także modeli lekko zaokrąglonych, a tym samym nawiązujących do modnego ostatnio stylu organicznego. Ich kolorystyka nawiązuje do odcieni charakterystycznych dla drewna w jego naturalnej formie, nadal jednak modne są także meble drewniane pomalowane białą farbą. Jeśli mamy do czynienia z meblami tapicerowanymi, dąży się do unikania wzorów, co sprawia, że w cenie są przede wszystkim tkaniny jednokolorowe. W pokoju ucznia nie powinno więc zabraknąć choćby dużego łózka, wykonanego z drewna biurka z krzesłem, a także szafy na ubrania. Ciekawym rozwiązaniem jest też miękki, tapicerowany fotel.

Zobacz