Meble i akcesoria dziecięce

Meble w pokoju dziecięcym – ciekawe, funkcjonalne i bezpieczne cz. 1

Monika Stańczyk

Wielu świeżo upieczonych rodziców zastanawia się jak będzie można wyposażyć pokój dziecka, by rzeczywiście w praktyce sprawdzał się świetnie. Od czego tak naprawdę zacząć? Na początek trzeba koniecznie wybrać interesujące sprzęty, raczej klasyczne rozwiązania, które przez kilka lat będą w stanie maluchowi posłużyć,. Trzeba mu stworzyć przytulną bezpieczną przestrzeń, gdzie będzie mógł z przyjemnością spędzać czas.

Mebelki dla dziecka

Jeśli zastanawiamy się nad tym jakie mebelki wprowadzić do pokoju malucha to trzeba sobie powiedzieć, że tych interesujących propozycji jest rzeczywiście sporo. Raczej powinno być to pomieszczenie kameralne, które przypadnie do gustu dziecku i mamie. Meble, które się tam znajdą powinny usprawnić opiekę nad dzieckiem. Tym najważniejszym elementem będzie oczywiście łóżeczko, które jest podstawą organizowanej przestrzeni. Dodatkowo oczywiście trzeba także pomyśleć o innych elementach wyposażenia, które będą przydatne. W takim pokoju raczej nie musi być tego wiele. Łóżeczko również może być prostym praktycznym modelem, który będzie się dobrze prezentował i sprawdzi się w praktyce. Warto, by miało zdejmowane szczebelki, gdy dziecko już zacznie chodzić będzie mogło bezpiecznie wyjść z takiego łóżeczka.

Przewijak dziecięcy

W pokoju najmłodszego dziecka musi się zawsze znaleźć wygodny, funkcjonalny przewijak. Trzeba wybrać klasyczny model, bez udziwnień, ponieważ dzięki temu mamy gwarancję, że będzie wygodny i praktyczny. Chodzi o to, by nie trzeba było się przy nim gimnastykować. Jeśli chodzi o takie wygodne rozwiązanie to bez wątpienia będzie można pomyśleć również o tym, by kupić komodę, na której taki właśnie przewijak będzie można wygodnie ustawić. Komoda będzie się także sprawdzać w praktyce, ponieważ będzie można tam przechowywać podstawowe elementy wyposażenia jakie będą potrzebne przy małym dziecku, pieluchy, będzie można tam również zmieścić podstawowe ubranka. Jak wiadomo przy takim małym dziecku jak wiadomo nie ma zbyt wiele tych różnych rzeczy, dlatego taka komoda na pewno w praktyce się dobrze sprawdzi.

Jakie dodatkowe wyposażenie?

Dywan w takim pokoju jak wiadomo będzie również ważnym elementem, ponieważ będzie nadawał ton całemu wnętrzu. Niech nie zabraknie tam sympatycznych bajkowych bohaterów i radosnych stonowanych barw. Tutaj dziecko będzie się uczyć siadać, raczkować, postawi swoje pierwsze kroki. Dobrze będzie, gdy pod nogami będzie miły materiał nie zaś chłodny parkiet czy płytki. Dlatego warto oczywiście pomyśleć o takim miłym materiale. Dobrze będzie jeśli w takim właśnie pokoju będzie również nawilżać powietrza, by nie doszło do wysuszenia błon śluzowych u malucha. W ten sposób będzie można chronić się przed infekcjami dróg oddechowych.

Zobacz