Wnętrze pokoju dziecięcego

Wnętrze milusińskich - jak urządzić pokój dziecęcy? cz. 2

Monika Stańczyk

Własny pokój to dla dziecka jego kąt, azyl, w którym spędzać będzie czas. Spełniać będzie kilka funkcji. Jest to jednocześnie pokój do nauki i zabawy, a także sypialnia. Warto więc dowiedzieć się jak można dziecku stworzyć takie idealne warunki, w których będzie się dobrze czuło.

Ekspozycja dziecięcych wyrobów

Każde dziecko chętnie będzie dekorować swoje wnętrze różnorakimi malunkami, rysunkami, które samemu wykona. Dlatego warto pomyśleć o stworzeniu takich warunków, w których te ekspozycje rzeczywiście dziecko będzie mogło sobie przygotować. Świetnie sprawdzają się w tym zakresie korkowe tablice. Plac zabaw można przygotować ustawiając linki i sznurowe drabinki, stworzy się coś takiego jak małpi gaj, namiot w stylu wigwam, który zajmuje mało miejsca, stworzyć może namiastkę indiańskiej wioski.

Pokój dziecięcy - strefa snu

Kolejnym ważnym miejscem będzie jak wiadomo strefa snu. Jak wybrać łózko dla dziecka? Klasyczne, drewniane, nowoczesne? Przeglądając oferty sklepów powinniśmy się zainteresować materiałem z jakiego łóżko będzie wykonane. Wydaje się, że taką najlepszą opcją zawsze będą łóżka, które wykonywane są z drewna.

Łóżko dziecięce

Cechują się one świetną trwałością. Warto tylko sprawdzić czy zastosowane kleje, lakiery, farby pokrywające nie są toksyczne. Przed zakupem sprawdzamy certyfikaty bezpieczeństwa.

Łóżka są w wielu różnych rozmiarach. Są obecnie dostępne takie propozycje, które charakteryzują się tym, że będzie można je przedłużać, gdy dziecko będzie rosło to jak się wydaje interesująca opcja, którą na pewno warto się będzie zainteresować. Taką świetną opcją będą zawsze takie łóżka, w których na dole znajdują się szuflady, ponieważ w ten sposób zyskuje się dodatkową przestrzeń, dzięki której będziemy mieli okazję przechowywać wygodnie pościel dziecka.

Ostatni ważny element to materac. Na pewno nie ma sensu kupować materaca, który wykonany jest ze zwykłej gąbki. Lepiej zdecydować się na piankę termoelastyczną, która dopasowuje się do sylwetki dziecka i będzie komfortowa. Sprawdzi się także materac, na którym znajduje się także mata z włókna kokosowego, które będzie usztywniać kręgosłup. Więcej na http://mebledziecieceranking.pl/

Zobacz